החלקת שיער – ממה להזהר ואיך לעשות את זה כמו שצריך?

החלקת שיער עלתה לכותרות בשנה האחרונה בעקבות מספר מקרים בהן נשים, בעיקר נערות צעירות פונו לבית החולים לאחר שעברו החלקה. הסיבה לפינוי? הרעלה כתוצאה משימוש בחומרים לא מאושרים. הפעולה שנראית בסך הכל כמו מריחה של חומר החלקה עם פן ומברשת עלולה להיות מסוכנת מאוד אם נעשית באמצעות חומרים לא תקניים ועל ידי אנשי מקצוע לכאורה שאינם מוכשרים לכך. בחסות תמונות באינסטגרם ומחירים נמוכים אלו הרוצות בשיער חלק מתפתות אחרי התהליך מבלי לבדוק מי עושה ואיך, וההשלכות עלולות להיות חמורות עד סכנת חיים.

איך נמנעים מאסונות הנגרמים על ידי החלקת שיער מסוכנת?

יש לדעת שכל ההחלקות אשר משתייכות להחלקות קראטין בהן ההחלקה הברזילאית אינן מאושרות על ידי משרד הבריאות! החומרים בהם משתמשים להחלקות אלו מכילים פורמלהיד שאסור לשימוש לפי משרד הבריאות ושאיפה של האדים של החומר מסוכנת ביותר ועלולה לגרום לסרטן. גם בחומרים שלא מכילים פורמלהיד ומחקים את שיטת ציפוי קראטין יכולים ליצור פורמלהיד בתגובה כימית. למה בכל זאת משתמשים בחומר זה? כי הוא זול יותר, הוא נחשב "חזק יותר" מחומרים טבעיים שההחלקה איתם מחזיקה פחות זמן מהחומרים הכימיים ומחליקה את השיער יותר ביעילות, ועל כל זה נוספת העובדה שאין פיקוח. לא על הכשרת האנשים המשתמשים בו ולא על החומר עצמו.

אז מה צריך לשאול כשבאים לעשות החלקת שיער?

צריך להבין שחומרים כימיים, גם אלה שמאושרים לשימוש, דורשים הדרכה אצל היבואן לפני תחילת השימוש בהם. נשים צריכות להיות ערניות, לשאול את מעצב השיער באיזה חומרים הוא משתמש ולשים לב לכל מיני תופעות לוואי במהלך הטיפול. תחושת צריבה בעיניים בעיניים, לדוגמא, בזמן מריחת החומר על השיער או קושי בדרכי בנשימה מעידה על חומר מסוכן. הכי פשוט לפני תחילת הטיפול לבקש לראות את הבקבוק, לראות אישור של משרד הבריאות על גבי הבקבוק, ולסיום לבקש שיפתחו מולכן בקבוק חדש בתחילת כל טיפול. לא מוכנים לפתוח את הבקבוק מולכן? כנראה שמערבבים כמה חומרים שלא אמורים להיות בפנים במקום נסתר מעיניכן. מיותר לציין שאת ההחלקה עושים במספרה מסודרת, ומחיר נמוך בצורה מוגזמת הוא מקום לדאגה.

בשורה התחתונה, הדבר הכי חשוב הוא לעשות את ההחלקה במקום מסודר, עם איש מקצוע המוכשר לכך שיודע להתאים את ההחלקה לסוג השיער שלך, מבלי לקבוע באופן גורף על החלקות כ"טובות" או "לא טובות.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email